Kutsu vuosikokoukseen 12.10.2018

18.9.2018

Hei kaikille Suomen lähihoitajat ry:n jäsenille, jotka ette ole saaneet kutsua vuosikokoukseen. Sähköpostia ei teille ole tullut, jos osoitettanne ei löydy jäsenrekisteristä. Käykää päivittämässä omat tietonne ajantasalle, jotta jatkossa saatte ajankohtaiset uutiset ja tiedot suoraan sähköpostilla. Järjestämme vuosikokouksen Oulussa 12.10.2018 opintopäivien jälkeen. Vuosikokoukseen ovat tervetulleita kaikki halukkaat. Alla ohjeet ilmoittautumiseen. Olkaa hyvät ja ilmoittautukaa vuosikokoukseen, jotta osaamme varautua juhlaillallisen osalta ruokailun määrään. Jos on kysyttävää, niin laittakaa spostia osoitteeseen: toimisto@suomenlahihoitajat.fi 

 
 

KUTSU SÄÄNTÖMÄÄRÄISEEN VUOSIKOKOUKSEEN

Perjantaina 12.10. klo 16.00 Radisson Blu Hotel Oulu, Hallituskatu 1

Käsittelemme sääntöjen määräämät asiat; käsitellään toimintakertomus yhdistyksen toiminnasta edelliseltä toimintakaudelta ja taloudesta, vahvistetaan tilinpäätös ja päätetään vastuuvapauden myöntämisestä yhdistyksen hallitukselle. Lisäksi vahvistetaan toimintasuunnitelma ja talousarvio seuraavaksi toimintakaudeksi. Kokouksessa valitaan yhdistykselle myös puheenjohtaja ja hallitus seuraavalle kaksivuotiskaudelle.

Kokouksen jälkeen Suomen Lähihoitajat ry. 10-vuotisjuhlaillalliset, minkä johdosta toivomme ilmoittautumisia tarjoilua varten. Linkki ilmoittautumiseen: 

 

https://kilta.tehy.fi/KoulutusIlmoittautumissivut/Tapahtumatiedot.aspx?id=110439&hash=9A20ADC3-0BFD-41D6-BA57-E6A15ED4B1D1


Ilmoittautuminen 2.10.2018 mennessä.

Tervetuloa!

Suomen lähihoitajat ry:n hallitus